Czym charakteryzują się podłogi warstwowe?

Data:

Podłogi wykonane z naturalnego drewna cechuje ponadczasowe piękno. Dzięki nim wnętrza stają się przytulne i sprawiają wrażenie ciepłych i bezpiecznych. Drewniana podłoga sprawdza się w przypadku różnorodnych aranżacji, z których szczególnym powodzeniem cieszą się ostatnio style skandynawski, loftowy i rustykalny. Drewno na podłodze ma również szereg praktycznych zalet – jest trwałe, ma dobre właściwości termoizolacyjne i antystatyczne, a także pozwala utrzymać optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wyjątkowym typem drewnianej podłogi jest podłoga warstwowa. Co to oznacza?

Jak zbudowana jest deska warstwowa?

W odróżnieniu od deski litej, która wykonana jest z jednego kawałka drewna, deska warstwowa składa się z dwóch, a nawet trzech warstw. Najbardziej wyeksponowana warstwa wyprodukowana jest ze szlachetnych gatunków drzew, takich jak dąb, jesion lub egzotyczny teak bądź merbau. Środkowa oraz spodnia warstwa, wykonana z drzewa iglastego lub dębu, ułożona jest krzyżowo, co znacznie poprawia jej parametry. Dzięki trzywarstwowej konstrukcji, drewniana podłoga jest jednocześnie elastyczna i stabilna. Jeśli szukasz możliwości ułożenia podłogi warstwowej w Łodzi, zapraszamy do naszego salonu. Pomożemy Ci dopasować model do wyjątkowej aranżacji Twojego domu.

Jakie są właściwości podłogi warstwowej?

Nietypowa struktura podłogi warstwowej znacznie ogranicza pracę drewna, z którego jest wykonana. Lite deski są bardzo podatne na kurczenie i rozszerzanie pod wpływem zmieniającego się poziomu wilgotności, co nie stanowi problemu w przypadku desek warstwowych. Dzięki temu są one także ciche i z biegiem czasu nie zmieniają swojego kształtu. Co istotne, podłogę warstwową można zamontować samodzielnie i jest ona dostosowana do wodnego i elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień