Co warto wiedzieć o deskach kompozytowych?

Data:

Deski kompozytowe to coraz bardziej popularny materiał wykorzystywany w budownictwie, szczególnie w aranżacji przestrzeni zewnętrznych, takich jak tarasy czy ogrody. Wybierając deski kompozytowe, inwestujemy w trwałość, estetykę i funkcjonalność naszego otoczenia. 

Deski kompozytowe to materiał składający się z mieszanki drewna (najczęściej odpadów przemysłu drzewnego) oraz tworzyw sztucznych (np. polipropylenu czy polietylenu). Dzięki temu połączeniu uzyskujemy produkt o wyjątkowych właściwościach, łączący zalety drewna i tworzyw sztucznych. Deski te są odporne na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci, a także na szkodniki i pleśń. Ponadto ich powierzchnia jest antypoślizgowa, co sprawia, że są one bezpieczne w użytkowaniu.

Zalety stosowania desek kompozytowych

Deski kompozytowe posiadają wiele zalet, które przekładają się na ich rosnącą popularność:

  • Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne – deski kompozytowe są odporne na promieniowanie UV, wilgoć, mróz, a także na działanie grzybów i owadów. Dzięki temu ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku tradycyjnych desek drewnianych.
  • Łatwość montażu – deski kompozytowe są łatwe w montażu, dzięki specjalnym systemom łączenia. Nie wymagają one dodatkowego wiercenia czy skomplikowanego przygotowania podłoża.
  • Niska konieczność konserwacji – w przeciwieństwie do drewna, deski kompozytowe nie wymagają impregnacji ani malowania. Wystarczy je jedynie okresowo oczyścić z zabrudzeń.
  • Estetyka – deski kompozytowe dostępne są w różnych kolorach i fakturach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i gustów. Ich wygląd może imitować naturalne drewno lub mieć bardziej nowoczesny charakter.
  • Bezpieczeństwo – antypoślizgowa powierzchnia desek kompozytowych sprawia, że są one bezpieczne dla użytkowników, zwłaszcza dzieci i osób starszych.
  • Ekologia – produkcja desek kompozytowych opiera się na wykorzystaniu odpadów drzewnych oraz tworzyw sztucznych, co przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów na składowiskach.

Podsumowując, deski kompozytowe to doskonały materiał do aranżacji przestrzeni zewnętrznych, łączący trwałość, estetykę i funkcjonalność. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień