Blat drewniany w łazience - co musisz wiedzieć, zanim go zamontujesz?

Data:

Styl nowoczesnych łazienek coraz częściej nawiązuje do charakteru pozostałych pomieszczeń w domu. Jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych jest obecnie drewno – dzięki niemu wnętrza stają się przytulne, a jego zastosowanie sprzyja potrzebie otaczania się naturalnymi surowcami. Wiadomo jednak, że drewno źle reaguje na wodę. Czy surowiec ten na pewno dobrze sprawdzi się w łazience?

Jak zabezpieczyć drewniany blat przed wilgocią?

Drewniane blaty mają niewątpliwy urok i pięknie prezentują się w łazienkach, stanowiących współcześnie nie tylko przestrzeń na zabiegi pielęgnacyjne, ale również na relaks. Jednak aby blaty zachowały swoje walory estetyczne przez wiele lat, należy odpowiednio je zabezpieczyć. Jednym ze sposobów impregnacji drewna jest jego olejowanie. Powierzchnię drewnianego blatu pokrywa się specjalnym olejem, który wnika głęboko w strukturę drewna, tworząc ochronę przed wchłanianiem wody. Drewno można także zabezpieczać matowym lub błyszczącym lakierem, tworzącym widoczną na jego powierzchni powłokę. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego salonu blatów drewnianych w Łodzi. Oferowane przez nas produkty są w pełni przygotowane do montażu w Twojej łazience.

Jaki gatunek drewna warto wybrać do łazienki?

Drewniane blaty łazienkowe są nieustannie narażone na działanie wilgoci. Impregnacja jest kluczowym sposobem ochrony, ale dobrze jest również wiedzieć, że niektóre gatunki są mniej podatne na wchłanianie wody. Należą do nich w szczególności takie drzewa jak teak, merbau, hevea (kauczukowiec) czy bambus. Współczynnik nasiąkliwości gatunków egzotycznych jest o wiele niższy ze względu na obecność naturalnych olejków i żywic. Jeśli chodzi o gatunki rodzime, dobre parametry wykazują między innymi dąb, modrzew, jesion oraz buk.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień